Wyposażenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeszowicach ma swoją siedzibę w strażnicy, która jest częścią budynku komunalnego. Budynek strażnicy, oddany do użytku w 2003 roku jest uznawany za jeden z najładniejszych w województwie.
W dyspozycji straży pozostają:

-cztery duże garaże przejazdowe
-magazynki i warsztat
-dyżurka, pokój jadalny, pokój biurowy
-węzły sanitarne
-sześć pokoi noclegowych, dwuosobowych
-sala wielofunkcyjna na 80-100 osób i kuchnia

Dyżurka, która może pełnić funkcję centrum gminnego reagowania kryzysowego jest wyposażona w:
-elektroniczny system alarmowania z syreną i powiadamianiem indywidualnym przez SMS i SMS-flesz o ogłoszonym alarmie.
-dwa komputery z dostępem do internetu
-dwa telewizory z odtwarzaczami DVD
-telefon i fax

Samochody:

1.Jelcz GCBA Hydromila – auto będące niegdyś na wyposażeniu jednostek ZOMO. Otrzymaliśmy je za darmo. Wymagało zmiany karoserii i pomalowania . Została również wymieniona motopompa na autopompę.
Zbiornik o pojemności 10 tys. litrów oraz pompa o dużej wydajności stanowią siłę bojową tego samochodu.

2.Star 266 GBA. Podwozie otrzymane z policji, skarosowane ze środków urzędu gminy
- samochód pierwszego rzutu

3.Ford GLRT. Nowy samochód skarosowany i wyposażony do ratownictwa technicznego, głównie drogowego. Bardzo potrzebny i często wykorzystywany przy wypadkach i kolizjach drogowych.

4.Mercedes GLBA – Zakupiony w 2009r przez OSP Krzeszowice. Samochód wyposażony w zbiornik wody 1000l i autopompę. Szybkie auto wykorzystywane do małych pożarów.

5.Magirus SD-18 – Autodrabina zakupiona w 2009r. Służąca do wykonuwania prac na wysokościach do 18m i ratowania poszkodowanych lub zagrożonych ludzi.

Pozostałe wyposażenie techniczne:
- system hydrauliczny holmatro
- system gaśniczy wysokociśnieniowy
- sześć aparatów powietrznych
- detektor gazów niebezpiecznych
- wentylator oddymiający
- trzy agregaty prądotwórcze
- trzy maszty oświetleniowe
- odkurzacz spalinowy do zbierania owadów
- piły do drewna
- radiotelefony samochodowe i nasobne