Statutowa działalność odpłatna

Ze względu na dużą ilość wyjazdów do różnych zdarzeń - 120-150, utrzymującą się od kilku lat i mającą tendencję wzrostową, - działalność dochodowa traktowana jest w OSP Krzeszowice dość marginalnie. Brak jest po prostu czasu na wykonywanie czynności innych niż operacyjne i związane z działalnością bojową.

Podstawą działalności dochodowa, przynoszącej pewne wpływy do kasy OSP jest wynajem pokoi noclegowych.
Budynek strażnicy został zaprojektowany tak, aby spełniać potrzeby określone dla straży zawodowej. W związku z tym, na piętrze pomieszczono sześć pokoi, w których mają przebywać strażacy. Do czasu zorganizowania w Krzeszowicach jednostki PSP – pokoje są wynajmowane.
Pomieszczenia są dwuosobowe, każde wyposażone w łazienkę z prysznicem, dwa tapczany, szafę, telewizor i dostęp do Internetu.
Wynajmujemy także, na organizację wesel, jubileuszy i innych uroczystości salę, mogącą pomieścić 80-100 osób.

W sprawie wynajmu pokoi, sali i kuchni należy dzwonić

Bogusława – 608 104 334

Albo przesłać zapytanie faksem na nr 012 282 0138
- bądĽ mailem na adres ospkrzeszowice@op.pl

Pokoje

Łazienka

Poza wpływami o których mowa wyżej, otrzymujemy pewne środki z:
-zbiórek publicznych
-sprzedaży kalendarzy strażackich
-darowizn

Wszystkie uzyskane środki finansowe wydajemy na działalność statutową. Kupujemy pojazdy pożarnicze, sprzęt strażacki, mundury, wyposażenie pokoi noclegowych i inne artykuły, nizbędne w działalności straży.