120 lat Straży Pożarnej w Krzeszowicach!!!

W sobotę 14 maja w naszym mieście odbyły się uroczystości dnia strażaka.
Corocznie, na początku maja obchodzone jest święto patrona strażaków - św Floriana. W tym roku strażaków z całej gminy gościła Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeszowicach, obchodząca 120-lecie działalności.

O godzinie 16:00 rozpoczęła się w kościele parafialnym w Krzeszowicach uroczysta msza św. którą odprawił ks. kanonik dr Andrzej Szczotka, Po mszy kolumna strażaków ze sztandarami i orkiestrą przemaszerowała ulicami miasta, budząc powszechne zainteresowanie, do strażnicy przy ul. św Floriana. Tam odbyła się dalsza część uroczystości.

Prezes OSP Krzeszowice powitał gości: bryg. Marka Bałuszka z Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, dh. Łukasza Smółkę z Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie, Pawła Chochoła - przewodniczącego Rady Powiatu w Krakowie, st.bryg. Ryszarda Gaczoła Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie, Mariana Paszczę - przedstawiciela Starosty Krakowskiego, dh. Stanisława Macałkę z Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Stanisławę Grzędę - przewodniczącą Rady Miejskiej w Krzeszowicach, Czesława Bartla - burmistrza gminy, przedstawicieli Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału ZOSP RP w Krzeszowicach oraz wszystkich przybyłych na uroczystość.

Historię OSP w Krzeszowicach odczytała dh Agnieszka Izdebska - prawnuczka Władysława Blecharza, naczelnika OSP Krzeszowice w latach 1958 - 1969. Wyróżniający się strażacy otrzymali medale za wzorową, długoletnią służbę i odznaki strażaka wzorowego. Odznakę za 65 lat służby otrzymał dh Marian Klocek z OSP Krzeszowice, za 50 lat dh Stanisław Lasoń z OSP Miękinia i dh Mieczysław Odrzywołek z OSP Wola Filipowska.

Zabierający głos przedstawiciele władz administracyjnych i strażackich bardzo wysoko ocenili działalność krzeszowickich strażaków-ratowników, podziękowali za ofiarność, przeprowadzone akcje ratownicze, szczególnie w czasie powodzi.